piątek, 2 października 2015

Certyfikat UX-PM Level 2 - Executing UX już w Polsce!

Certyfikacja UX-PM
Pierwsza w Polsce sesja międzynarodowego Certyfikatu UX-PM Level 2 - Executing UX odbyła się 24-25 września w Warszawie. Jest to kontynuacja rozpoczętej w kwietniu br. polskiej edycji programu szkoleniowego przygotowanego przez międzynarodowe stowarzyszenie UXalliance, zrzeszające największe firmy z branży User Experience. Wydarzenie poprowadzone będzie przez ekspertów z Agencji UX Symetria - jedynego przedstawiciela UX-PM w Polsce.

Do tej pory odbyły się w Polsce 4 edycje UX-PM Level 1 - Adopting UX, dzięki którym do międzynarodowego grona certyfikowanych UX Project Managerów dołączyło już ponad 40 osób. Wśród nich są przedstawiciele wiodących banków, instytucji rządowych, największych serwisów e-commerce, agencji interaktywnych, software house'ów i firm IT. Dotychczasowe sesje UX-PM pokazały jak duże na polskim rynku jest zapotrzebowanie na umiejętności wykorzystywania metod i narzędzi UX w codziennej pracy osób odpowiedzialnych za rozwój produktów i usług. Wypowiedzi opisujące efekty pozyskanej przez posiadaczy Certyfikatu UX-PM wiedzy dostępne są na stronie http://ux-pm.plLevel 1 to jednak tylko wprowadzenie do programu autorstwa UXalliance. Idąc za ciosem, Agencja UX Symetria jako pierwsza w Polsce i druga na świecie przeprowadzi sesję UX-PM Level 2. Drugi etap certyfikacji skierowany jest do osób, które zdobyły już certyfikat pierwszego poziomu lub posiadają min. 2 lata doświadczenia w zarządzaniu lub nadzorowaniu projektów uwzględniających metody i narzędzia UX (wymagana jest dodatkowa weryfikacja). Szczegółowy opis zakresu oraz pozostała liczba miejsc na kolejne sesje UX-PM dostępne są na stronie http://ux-pm.pl.


Certyfikat UX-PM opracowało 13 ekspertów UXalliance – pierwszej, globalnej sieci agencji User Experience. 21 miesięcy pracy w 5 krajach na 3 kontynentach zaowocowało stworzeniem trzypoziomowej certyfikacji przygotowującej do kompleksowego zarządzania metodami UX w firmach. Uczestnicy w trakcie sesji teoretycznych i praktycznych uczą się wykorzystania narzędzi UX na każdym etapie realizacji projektu, począwszy od określenia celu biznesowego, poprzez planowanie zasobów, a skończywszy na tworzeniu i implementacji nowego rozwiązania.

Najbliższe sesje certyfikacyjne
UX-PM Level 1 - 8-9 października oraz 5-6 listopada 2015 r.
UX-PM Level 2 - 24-25 września(odbyła się premiera) oraz 19-20 listopada 2015 r.
Wszystkie sesje realizowane są w małych, warsztatowych grupach maksymalnie 10 osób.


Osoba kontaktowa:


Organizatorzy:

UXalliance powstało w 2005 roku. Na początku istnienia stowarzyszenia współtworzyły je firmy z Francji, Niemiec, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych. Obecnie skupia 26 firm z całego świata, które mają na celu dostarczanie efektywnych międzynarodowych rozwiązań w dziedzinie User Experience. Organizacja do tej pory współpracowała przy ponad 400 międzynarodowych projektach, testowanych w ponad 30 państwach, w których udział brało kilkadziesiąt tysięcy uczestników.

Agencja UX Symetria specjalizuje się w projektowaniu złożonych interfejsów i przeprowadzaniu badań użyteczności. Od 1998 roku eksperci agencji doradzają i wykonują projekty dla dużych polskich i zagranicznych firm. Obecnymi Klientami Symetrii są m.in. Alior Bank, BZ WBK, Credit Agricole, Deutsche Bank, Hestia, ING, LIDL, LOT, Orange, Philip Morris International, PKO, PZU.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz