Kontakt i współpraca

Rafał Stańczak
rafal.stanczak@hotmail.com

Konsultant i coach Quality Assurance i Scrum z bogatym wieloletnim doświadczeniem w kilku dużych międzynarodowych projektach z rożnych branż (telekomunikacja, ubezpieczenia, e-commerce, bankowość), podwójnie certyfikowany Scrum Master (CSM i PSM1, PSK1), certyfikowany Product Owner (PSPO1), założyciel i autor bloga www.scrumdo.pl w ramach, którego od wielu lat dzieli się posiadaną wiedzą i nowinkami ze świata agile ze społecznością polskiego IT. 

Aktualnie Scrum Master w dwóch zespołach projektowych oraz Koordynator Jakości Portfela Produktów w szwajcarskiej firmie konsultingowej z branży bankowej. Z powodzeniem aktywnie pracujący z zespołami w Polsce jak i zagranicą (aktualnie praca hybrydowa pomiędzy Warszawą i Luksemburgiem). Biorąc udział w projektach w jakiejkolwiek roli zawsze koncentruje się na dostarczaniu wysokiej wartości klientom, usuwa przeszkody stojące przed zespołami w drodze do realizacji celu oraz dba o finalną jakość produktu. Członek organizacji Scrum Alliance i Stowarzyszenia Jakości Systemów Informatycznych. Pasjonat i praktyk lekkich metodyk zarządzania projektami Agile i Lean. Ponadto trener (ponad 100 godzin szkoleniowych), prelegent konferencji branżowych i wolontariusz IT. Referencje na życzenie.

Korzystając z posiadanego doświadczenia z powodzeniem świadczy komercyjne usługi w zakresie:
  • szkoleń (autorskie programy szkoleniowe: wprowadzenie do scrum dla biznesu, scrum master, scrum product owner)
  • konsultingu (pomaga zespołom w zwinnej transformacji)
  • doradztwa (doradztwo strategiczne od zespołów roboczych po zarządy firm)
  • audytów (badając organizację wyciąga wnioski i wskazuje wartościowe zmiany w wielu obszarach)
  • wsparcia narzędziowego (customizacje oraz kompleksowy setup projektów w oparciu o portfolio produktów firmy Atlassian: Jira Agile, Confluence, Service Desk, Jira Portfolio)