Scrum w pigułce

Scrum na jednej stronie
Najważniejsze informacje o SCRUM skupione na jednej stronie dla Twojej wygody :)

5 komentarzy:

 1. Nie brakuje przypadkiem opisu DoR?
  Poza tym super :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście ze brakuje, jest jedynie nagłówek DoR, treści brak... :)
   Zaktualizuje wkrótce! Dzięki za czujność.

   Usuń
 2. brakuje podstaw - 3 filarów empiryzmu.
  W Scrumie mówimy raczej o ceremoniach, ewentualnie o wydarzeniach. i jest ich 5 a nie 4. Zabrakło Wam samego Sprintu. A spotkaniem może być np. refinement.
  Scrum to 3 artefakty - rejestr produktu, rejestr sprintu i przyrost produktu. na tym koniec. burndown chart? zdecydowanie nie. proste pytanie - a co jeśli PO zechce używać burn-up? ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziekuje za przedstawienie swojej opini, praktycznie wszystko sie zgadza!

  Od.1 Prosze dokladniej przyjrzec sie pod rysunkiem frameworku - jest tam informacja o tym iż scrum jest procesem empirycznym opartym o 3 filary co stanowi niezaprzeczalna jego podstawe.
  Od.2 Scrum guide faktycznie mowi o ceremoniach ale troche inaczej brzmi to po angielsku, troche inaczej po przetlumaczeniu na polski. Nie ukrywam ze nie jestem fanem uzywania zwrotu ceremonie, dlatego uzyłem w tym kontekscie spotkan / mozna rownie dobrze nazwac je wydarzeniami. Refinement aktualnie na stałe wrósł we framework wiec takze moze pojawic sie na diagramie...dodam.
  Od.3 Zgoda, moze to byc mylące. Burndown chart znalazl sie tam niejako przy okazji. Wyleciał swojego czasu ze scrum guida i dla zachowania czystosci przekazu powinien wyleciec rowniez z tego opracowania. Nie bylo moją intencją sugerowac ze to jedyny sposob sposob oceny postepów pracy, raczej najpopularniejszy z wielu dostepnych....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lubię dzielić włos na czworo, wkładać kij w mrowisko. I... po prostu prowokować dyskusję. Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
   Pozdrawiam :)

   Usuń